PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انواع مدل مو برای پسرهاBauokstoney
Tuesday 9 June 2009-1, 11:41 PM
انواع مدل مو برای پسرها


دستیابی به اصلاحی عالی
قبل از اينكه مقاله را بخوانيد به اين نكته توجه كنيد كه اين اصطلاحات از زبان انگليسي ترجمه شده اند، بنابراين بسياري از سلماني ها ممكن است با اين اصطلاحات اصلا آشنا نباشند و برعكس خيلي ها فقط با فرم زبان اصلي اين اصطلاحات آشنا اند چرا كه خيلي وقتها معادل مناسبي براي آنها در زبان فارسي نمي توان پيدا كرد. مثلا شايد اگر از خود كلمه Tapering استفاده كنيم و در نوشتن به صورت (( تيپرينگ)) بنويسيم گويا تر از اين باشد كه واژه (( كاهش تدريجي )) را استفاده كنيم.

يا مثلا در مورد واژه Hairline كه به معناي خط سرحدي مو است اگر معادل فارسي آن يعني ((رستنگاه)) را به كار ببريد، مثلا جايي به سلماني بگوييد: ((لطفا رستنگاه موي من را مسدود كنيد)) اصلا جالب نخواهد بود چرا كه به كار بردن اصطلاحات دور از ذهن، نه تنها باعث تسهيل در برقراري ارتباط نمي شود بلكه كار را مشكلتر و بعضي مواقع مضحك مي نمايد.

در اين جور مواقع كه كلمات به خوبي نمي توانند بيانگر منظور شما باشند بهترين كار اين است كه خيلي راحت يك عكس كه مدل موي مورد نظرتان را نشان داده با خود ببريد و به سلماني نشان دهيد. مثلا اگر مي خواهيد خط مو در قسمت پشت گردن شما به جاي آنكه به طور سنتي بسته شود، به تدريج كاهش يابد عكسي را كه در آن تفاوت خط موي بلوك شده (Blocked hairline) و خط موي تيپرشده (Tapered Hairline) را نشان داده (مثل عکس زیر) با خود ببريد و روي عكس براي طرف توضيح دهيد كه چه مي خواهيد. اگر چاق و گردن كلفت هستيد بهتر است خط موي پشت گردن خود را تيپر نمائيد. بر عكس اگر گردن باريكي داريد بلوك كردن پشت گردن براي شما مناسب است.به ياد داشته باشيد يك تصوير از هزاران كلمه گويا تر است.

http://www.zibiran.com/images/articles/blockedtapered.jpgتفاوت خط موی تیپر شده و بلوک شده در پشت گردن
به تصوير زير نگاه كنيد. بخش هاي مختلف موي سر در شكل زير نشان داده شده اند:http://www.zibiran.com/images/articles/hairline.JPG
Hairline: خط سرحدی مو یا همان خط رستنگاه می باشد که برای اختصار به آن ((خط مو)) می گوییم.

Side: به قسمت بغلها يا كنارهاي سر گفته می شود.

Top: بخش بالاي سر

Bang or fringe چترموhttp://www.zibiran.com/images/articles/bang.JPGبه قسمتی از مو که روی پیشانی می ريزد چترمو گفته می شود. این قسمت از مو می تواند به روی پیشانی شانه شود، يا با برس به کنار ويا به عقب زده شود.قوس Archhttp://www.zibiran.com/images/articles/arch.jpgبه فضای بالای گوش که با كليپر شکل داده می شود قوس گفته می شود. بعضی از سلمانی ها قوس را بالاتر از خط مو می گیرند اما اگر شما قوس طبیعی را به قوس بلند، ترجیح می دهيد قبل از اصلاح این مورد را دقیقا برای سلمانی مشخص نمایید. عيب قوس هاي بلند آن است كه هنگام رشد مجدد جلوه خوبي ندارند و مرتب به نظر نمی رسند.
Sideburnsپايه ريشhttp://www.zibiran.com/images/articles/sideburns.jpgبه بخشي از مو كه در روبروي گوشها رشد مي كند پايه ريش مي گويند. پايه ريش مي تواند تا هر طولي و تقريبا با هر مدل مويي گذاشته شود. كساني كه صورت پهني دارند مي توانند با استفاده از پايه ريش صورت خود را بلند جلوه دهند.

Bauokstoney
Tuesday 9 June 2009-1, 11:42 PM
Tapering تيپرينگكم كردن منظم و تدريجي طول مو تا رسيدن به نقطه مينيمم يا صفر.

طاسhttp://www.zibiran.com/images/articles/bald.jpgمدلی که تمام موهای سر با تیغ تراشیده می شود. این مدل در میان ورزشکاران و مردانی که مویشان به طور طبیعی در حال ریختن است طرفدار دارد.
Bowl Cut. کوپ کاسه ایhttp://www.zibiran.com/images/articles/bowl.jpgاین مدل مو در زمان رکود اقتصادی آمریکا در این کشور متداول شد چون به راحتی در داخل منزل قابل انجام بود. یک کاسه روی سرمی گذاشتند و همه موی قسمت زیر کاسه را می چیدند. امروزه این مدل مو در بین کودکان طرفدار دارد. البته روش اجراي آن به اين صورت نيست!
Brush cut, Crewcuthttp://www.zibiran.com/images/articles/brush.jpgبغل ها و پشت سر کوتاه می شود بالای سر هم به اندازه یک تا دو سانتی متر کوتاه می شود. سپس مو به طرف بالا شانه می شود به طوری که بالای سر شبیه موهای برس به نظر می رسد.butch, burr, Buzzcuthttp://www.zibiran.com/images/articles/burr.jpgتمام موي سر با كليپر (ماشين اصلاح) چيده مي شود.
Business man's cuthttp://www.zibiran.com/images/articles/business.jpgمتداولترین مدل در بین صاحبان مشاغل که باید ظاهری رسمي داشته باشند. معمولا مو در قسمت بغلها و پشت سر با شیب کمی، کوتاه می شود و قسمت بالای سر بلند نگه داشته می شود که بتوانند فرق باز کنند یا به سمت بغل شانه کنند.
Caesar سزارhttp://www.zibiran.com/images/articles/caesar01.jpg
مدل موی تقریبا کوتاه که در قسمت بالای سر با طول یک تا سه اینچ به صورت لایه ای در می آید. و به سمت جلو شانه می شود. این مدل مو احتیاج زيادي به مراقبت و رسیدگی ندارد و حسنش آن است كه بخش خالي شده مو در قسمت شقیقه (receding hairline) را می پوشاند و پنهان مي كند.
Fadehttp://www.zibiran.com/images/articles/fade.jpgواژه Fade به مدل موهایی اطلاق می شود که در آن مو با شیب بسیار زیادی کوتاه می شود. مو در قسمت بغلها و پشت سر تا حد امکان به وسیله ماشین موزن کوتاه می شود اما در قسمت بالای سر هر طولی می تواند داشته باشد. بعضی وقتها برای نامیدن این مدل به اشتباه واژه((مدل نظامی)) اطلاق می شود در حالیه این اسم با مسمایی نیست چرا که در شاخه های مختلف نیروهای نظامی قوانین مختلفی برای طول موها وجود دارد.
Flattopفلت تاپhttp://www.zibiran.com/images/articles/flattop.jpgبغلها و پشت مانند كروكات (Crew cut) شكل داده مي شوند به استثناي اينكه: موي قسمت بالا طوري چيده مي شود كه بالاي سرحالت مسطح پيدا كند و قسمت بغلها طوري كوتاه مي شود كه به سر ظاهر مربعي بدهد. اين عكس يك فلت تاپ كوتاه و رسمي را نشان مي دهد.
High and tight هاي اند تايتhttp://www.zibiran.com/images/articles/hightight.jpg
يك مدل مو درميان پرسنل نيروي دريايي آمريكا، رنجرهاي ارتش و ورزشكاران رايج است. مو در قسمت بالا شبيه آنچه در كروكات شرح داده شد درست مي شود و در قسمت بغلها و پشت سر معمولا با تيغ تراشيده مي شود. فضاي بين قسمت مو دار و قسمت تراشيده شده مي تواند مخلوط (Blend) شود و يا متمايز باقي بماند.

Mullet پشت بلندhttp://www.zibiran.com/images/articles/mullet.jpg
مو در قسمت بالا و بغلها كوتاه مي شود و در قسمت عقب به طور قابل ملاحظه اي بلند گذاشته مي شود.

كپ لايه ايLayer Cut.http://www.zibiran.com/images/articles/layered.jpg
يك مدل موي پرطرفدار كه تماما با قيچي اجرا مي شود. مو در تمام قسمتهاي سر به صورت لايه هاي يكنواختي كوتاه مي شود. طول موها مي تواند به دلخواه كوتاه يا بلند باشد.


Shaggy ژوليدهhttp://www.zibiran.com/images/articles/shag.jpgيك كوپ لايه اي بلند كه در آن با استفاده از يك تيغ به مو مدل ژوليده داده مي شود! مراقبت از اين مدل مو آسان است و با استفاده كمي از فراورده و كمي دست كشيدن در داخل مو مي توان آن را مرتب نمود.